Wyjazdy wspinaczkowe na tufy i słońce

Sycylia, Grecja, Turcja, Hiszpania

Wyjazdy wspinaczkowe – czyli słońce, tufy, miękka cyfra i chillout

Hiszpania, Włochy, Francja, Grecja, Turcja– dlaczego wspinacze ciągle tam jeżdżą na wyjazdy wspinaczkowe? Żeby złapać słońce gdy w Polsce jest zimno i ciemno? Tak, ale jest coś jeszcze. To właśnie w krajach śródziemnomorskich znajdują się rejony skałkowe z najpiękniejszym wspinaniem na świecie. Trójwymiarowa rzeźba skał, pełna tuf (form naciekowych) i świetne tarcie, sprawiają że każdy przechwyt jest rozkoszą, a wyniki ,,robią się same”. Przez takie drogi się po prostu płynie:)

I to właśnie do najlepszych rejonów skalnych Europy chcemy Cię zabierać na nasze wyjazdy wspinaczkowe, abyś się zaraził(a) tą pasją jeszcze mocniej. Po wspinaniu pływamy w morzu i delektujemy się pyszną śródziemnomorską kuchnią.

Na wyjazdach chcemy skupić się na rozwoju Twoich umiejętności wspinaczkowych i pracować nad techniką, dlatego oczekujemy, że umiesz się samodzielnie asekurować.

Co obejmuje wyjazd

 • Obejmujemy Cię opieką trenerską -przez cały tydzień jesteśmy na miejscu dla Ciebie. Nauczymy Cię techniki pokonywania różnych formacji, zaplanujemy dni wspinaczkowe, powiesimy Ci ekspresy i wędki, pokażemy patenty na drogi wspinaczkowe.
 • Wybieramy dla Ciebie najlepsze drogi w pięknych sektorach. Na bieżąco analizujemy postępy i doradzamy. Chcemy żebyś wyjechał(a) nawspinany(a) za wszystkie czasy i z życiówką🙂
 • Pomagamy w organizacji wyjazdu- szukamy tanich lotów, noclegów i ogarniamy wynajem aut.
 • Jak tylko zapiszesz się na nasz wyjazd to gratis ułożymy Ci prosty do realizacji plan treningowy nastawiony na przygotowanie formy pod wyjazd.
 • Mimo, że nastawiamy się na sport, to na naszych wyjazdach panuje luźna atmosfera. Nie zabraknie czasu na kąpiele w morzu, zwiedzanie, czy pyszne kolacje z odrobiną wina 😉 Na pewno nie będziemy się zrywać z samego rana- to nie kurs taternicki 😀

Ile to kosztuje?

 • 7 dni naszej opieki trenerskiej to 1000 zł
 • Do tego należy doliczyć samolot- to ok. 400-500 zł z bagażem w dwie strony- pomagamy znaleźć tani lot
 • Noclegi to ok. 70-80 zł za noc, szukamy noclegów, uczestnicy opłacają indywidualnie
 • Wypożyczenie samochodu (nie wszędzie jest wymagany)
 • Jedzenie w polskich cenach
 • Łącznie wszystko to ok 2500 zł

Dla kogo

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem, dlatego żeby poświęcić się Twojemu rozwojowi i doszkalaniu techniki , musimy mieć zaufanie do Twoich umiejętności asekuracji na drogach ubezpieczonych. Dlatego na wyjazdy zapraszamy samodzielnych wspinaczy, a jak masz braki to oczywiście możemy je uzupełnić przed wyjazdem🙂

Zapraszamy Cię jeśli:

 • masz ukończony kurs skałkowy, ale małe praktyczne doświadczenie
 • nie masz ukończonego kursu skałkowego, ale masz solidne praktyczne doświadczenie i możesz je wykazać
 • jesteś aktywnym wspinaczem albo nawet wspinaczowym wyjadaczem i szukasz po prostu fajnej ekipy na wyjazd i chcesz żeby ktoś za Ciebie ogarnął logistykę

Kiedy i gdzie

Noclegi i logistyka

 • Szukamy noclegów dla całej ekipy, tak żebyśmy mieszkali w jednym miejscu. Zazwyczaj są to wygodne i niedrogie apartamenty
 • Na miejsce lecimy samolotem- mamy doświadczenie w szukaniu tanich lotów
 • Po okolicy poruszamy się wynajętymi samochodami
 • Wzajemna komunikacja jest naszym priorytetem. Przed wyjazdem tworzymy grupę na whatsappie aby uzgodnić szczegóły i odpowiadać na Wasze pytania.

Co potrzebujesz zabrać?

 • Buty wspinaczkowe – jeśli jeszcze ich nie macie, to podpowiemy jakie kupić
 • Strój kąpielowy, ale i puchówkę na chłodne wieczory-pogoda w miesiącach zimowych bywa bardzo zmienna

Co jeszcze dostajesz w ramach wyjazdu?

Tradycyjnie dostaniesz od nas też trochę bonusów:

 • plan treningowy na przygotowanie się do wyjazdu
 • voucher na 2-godzinne zajęcia na ściance w Warszawie lub w Krakowie z doskonalenia techniki wspinaczkowej
 • dożywotnią zniżkę 10% na wszystkie nasze kursy, wyjazdy i zajęcia na ściance
 • paczkę znajomych do samodzielnego wspinania
 • koszulkę z naszym leniwcowym logo:)

Więcej informacji i odpowiedzi na często zadawane pytania poniżej:

 • weź wygodny strój sportowy, niekrępujący ruchów
 • koniecznie zabierz zarówno ubrania na bardzo wysokie temperatury, jak i zabezpieczające przed wiatrem i chłodem (najlepiej też ciepłą puchówkę)
 • zabierz buty trekkingowe, albo obuwie sportowe na podejścia i plecak przynajmniej 30 litrowy
 • krem z filtrem UV przynajmniej 30

Polecamy wybór butów ze średniej półki cenowej, a nie najtańszych modeli. Wybierz buty, które są dopasowane, ale jesteś w nich w stanie wytrzymać paręnaście minut i nie są asymetryczne.

Polecane buty dla początkujących to np.:
-La Sportiva Katana i La Sportiva Tarantula
-Tenaya RA
-Ocun Pearl/Diamond
-Black Diamond Momentum
-Boreal Diabolo
-5.10 Kirigami

i wiele innych:)

Nie wymagamy od Ciebie żadnego specjalnego przygotowania czy treningu przed wyjazdem.

Polecamy jednak przed wyjazdem potrenować trochę na ściance wspinaczkowej, żeby na wyjeździe zrobić jak najfajniejsze przejścia i mieć wytrzymałość do paru wspinaczek dziennie. Jak wyżej pisaliśmy, ułożymy Ci prosty plan treningowy, przygotowujący do wyjazdu.

Tylko pod opieką rodzica, albo prawnego opiekuna.

Drogi ubezpieczone to drogi wyposażone w stałe punkty asekuracyjne w postaci wklejanych ringów albo kotw rozporowych. Takie punkty na Jurze są umieszczane przez wykwalifikowanych ekiperów.

Ryzyko wypadnięcia takiego punktu jest baaardzo niskie, dlatego przy zachowaniu zasad bezpiecznej asekuracji, wspinanie sportowe jest najbezpieczniejszym rodzajem wspinania. FOTA RINGÓW MOICH

Podczas wspinaczki z prowadzeniem do stałych punktów wpina się specjalne karabinki połączone taśmą, tzw. ekspresy a do nich linę. Sprzęt, który będziecie używać jest atestowany i bezpieczny, więc ryzyko poważnych kontuzji jest bardzo ograniczone. FOTA EKSPRESÓW

Śpimy w mieszkaniach wyposażonych w kuchnie. Zazwyczaj na zmianę gotujemy sami i chodzimy do lokalnych restauracji. Nie narzucamy żadnego rozwiązania – wszystko zależy od Twoich preferencji.

Rejony, do których jeździmy mają wiele sektorów ukrytych od deszczu (naturalnie zadaszonych) i bardzo rzadko się zdarza, żeby nie dało się wspinać dłużej niż dzień. Są też zawsze w okolicy sektory szybko schnące po deszczu. Z reguły opady jeśli są to przelotne i większym problemem jest konieczność szukania sektorów zacienionych;)

Cel, który sobie stawiamy na wyjeździe to właśnie nauczenie Cię wspinania w skale i formacjach niespotykanych w Polsce. Jedziemy, żeby się uczyć techniki, więc o swoje braki w umiejętnościach wspinaczkowych nie musisz się martwić.

Oczywiście- możesz zabrać rodzinę. Pamiętaj jednak, że my zajmujemy się tylko Twoim rozwojem jako wspinacza, a nie jesteśmy biurem turystycznym. Dlatego o zagospodarowanie ich czasu wolnego i ich bezpieczeństwo, jeśli będą z Tobą chodzić w skały, będziesz się musiał(a) zatroszczyć osobiście. Jednocześnie za ich wyjazd nie weźmiemy żadnego grosza:)

Oczywiście polecamy, żeby rodzinka również zaczęła się wspinać przed wyjazdem i mogła oficjalnie dołączyć do ekipy;) Jeżeli jednak nie ma na razie chęci, to miejscówki, które odwiedzamy oferują olbrzymią ilość atrakcji turystycznych i pozwalają wypocząć w pięknym miejscu.

Nasza obserwacja jest taka, że Polska niestety przegania cenowo kraje zachodnie, a Grecję już przegoniła. Dlatego nie nastawiaj się na duże wydatki w sklepach czy restauracjach. Z grubsza wychodzi na to samo co w Polsce.